Únor 2010

Photoshoot Bonnie z BAFTA

28. února 2010 v 11:00 | Lillyanne |  Bonnie Wright
Bonnie to moc slušelo, na photoshootu má stejné šaty jako měla na udílení cen BAFTA, kde se objevila s Jamiem Campbell-Bowerem.
Má krásné šaty, posuďte sami, akorát ten účes už je trošku rozcuchaný, škoda.


Bonnie s Jamiem na Burberry Prorsum Autumn/Winter

28. února 2010 v 8:12 | Lillyanne (verky) |  Bonnie Wright
Ještě před nedávnem se spekulovalo a tom zda Bonnie Wright (Ginny Weasleyová)a Jamie Campbell-Bower (Grindelwald) tvoří pár, nebo ne. Dneska už je to více než jasné a navíc, i oni sami to potvrdili!

Devatenáctiletá herečka prozradila časopisu People, jak jejich vztah začal: "Netajili jsme se tím úmyslně, jen jsme nechodili kolem a všem to říkali. Potk

ali jsme se na jedné párty a rovnou jsme do toho spadli. Je to skvělý kluk a užíváme si čas, který trávíme spolu. Je to super, protože oba máme stejné zájmy, stejné cíle a je bezva mít někoho s kým si o všem můžu popovídat. Je opravdu úžasný. Všechno jde skvěle."
Samozřejmě jim to přeju, snad jim to vydrží.
P.S. Všimněte si, že má Jamie náušnici .

Helena jako Hermiona

27. února 2010 v 9:01 | Lillyanne (HP-world) |  Ostatní herci
Helen Bonham-Carter je možná trochu stará na to, aby hrála Hermionu Grangerovou, ale přesto tuto šanci dostala. V rozhovoru pro MTV se podělila o zkušenosti s hraním sedmnáctileté čarodějky i o pár přísně tajených informací o posledních dvou filmech o Harry Potterovi.

V připravovaném filmu Harry Potter a relikvie smrti se Harry a jeho kamarádi musí vydat na Ministerstvo kouzel v přestrojení. Využijí k tomu mnoholičný lektvar, a Hermiona (Emma Watson) tak na sebe vezme podobu Bellatrix Lestrangeové (Helen Bonham-Carter). Při natáčení filmu to ale znamená pravý opak: Helena Bonham Carterová musí hrát, jako by byla proměněnou Hermionou.

Dan v the Trevor Centre v NY

27. února 2010 v 8:56 | Lillyanne (HP-world) |  Daniel Radcliffe
  • Už minulý rok jsme se dověděli, že Daniel přispěl darem na Trevor project, který se zabývá a prospívá gayům, lesbičkám, bisexuálům apod, kterým je 25 let a problém s pomocí, kterou hledají a nedostává se jim.

Dan navštívil proto centrum Trevor projectu přímo v americkém New Yorku.

Ta poslední fotka je super!

Rozesmáté jaro

26. února 2010 v 22:12 | Lillyanne |  Já a blog
Po více než 2 měsících se design blogu mění. Původně jsem chtěla nechat jeden design až do konce Expecta Patronum 2010, ale nakonec jsem se rozhodla, že pozvolný příchod jara by se měl řádně oslavit.

Menu zůstává zlevo, ale doznalo podstatné grafické změny. Záhlaví je opět klasické, stránka odkazuje na barvy v něm. V záhlaví je z fotografií Emmy Watson. Co víc říci? Snad jen to, že je to design v pravdě jednoduchý a rozhodně tu nezlstane půl roku.

Ocením Vaše postřehy, komentáře, kritiku...

Rupert pomáhá

25. února 2010 v 7:39 | Lillyanne |  Rupert Grint
Rupert Grint (Ron Weasley) pomáhá svým talentem Keech Hospice Care´s adult - dětský hospic nedaleko jeho domova v Hertfordshiru.

Rupert namalovat kolorovaného motýla - symbol, který má reprezentovat krásy života, i když je krátký. Rupertova práce se připojí k mnoha dalším kresbám od celebrit pod názvem "Motýlí kolekce" a bude vydražena v intrernetové aukci eBay příští měsíc.

Mě osobně se to dost líbí.

Tom o vztahu Draca a Harryho

24. února 2010 v 7:16 | Lillyanne |  Tom Felton
V novém rozhovoru pro MTV vysvětluje Tom Felton vztah mezi jeho postavou a Harry Potterem v závěrečném filmu.

"Harry a Draco mezi sebou mají skoro pouto,a zachrání si navzájem život v mnoha situacích," řekl. "Je to dost zvláštní vztah přátelství/nenávist. Je skvělé, že vyjádření jak a proč se to děje nechali na naší vlastní interpretaci. Já a Dan sme natočili opravdu zajímavé momenty - já zachránil jeho a on mě. Pro jednou se jen nehašteříme."

Bonnie a Jamie?!

23. února 2010 v 17:32 | Lillyanne
Bonnie Wright (Ginny Weasleyová)a Jamie Campbell-Bower (Grindelwald) se už společně objevili na několika akcích. Naposledy tuto neděli na předávání ocenění BAFTA. O Bonnie a Jamiem se mluví nejen jako o kolezích, ale i jako o novém páru ve světě šoubyznysu. Oba společně dorazili nejen na udílení cen, ale i na BAFTA after party v Grosvenor House Hotelu...

Jestli spolu chodí, nebylo potvrzeno.

Oběma to na udílení cen moc slušelo, obvzlášť ty Bonniiny šaty jsou nádherné.
Další fotografie z udílení cen a after party naleznete zde.
Dnes slaví Julie Walters

22. února 2010 v 16:07 | Lillyanne
Dnes, 22. února 2010, oslavuje svoje 60. narodeniny britská herečka, komička a spisovatelka Julie Waltersová.

Julie začala hrát v Liverpoolu, premiéru na londýnských divadelných prknech zaznamenala v roku 1975. Od té doby účinkovala v nespočetných klasických i současných divadelných hrách a téměř v osmi desítkách televizních a filmových rolí, za které získala množství ocenění včetně dvou nominací na Oscara a C.B.E. (královského ocenení) v roce 2008. Pro nás především známá jako Molly Weasleyová. Všichni se určotě těšíme na její "Ne! Moji dceru ne ty ...!" v závěrečném duelu s Belatrix.

V soukromém životě je Julie od roku 1997 vdaná za Granta Roffeyho (předtím spolu žili 12 let). Jejich dcera Maisie Mae se narodila 26. dubna 1988 a v roku 1990 překonala leukémii, což Julii inspirovalo k napsání knihy Baby Talk (Dětská řeč).

V roku 2003 vydala Julie svojí autobiografii s podtitulem Vážně vtipná, její další autobiografie To je jiný příbeh vyšla vloni. Kromě toho vydala také dětské rozprávky, či "lifestylové" knížky.

Snapeova smrt rozplakala Stuarta Craiga

21. února 2010 v 15:40 | Lillyanne (HP world.blog) |  Zajímavosti
V novém interwiew s Telegraphem, výrobní designér Stuart Graig hovořil o několika oblíbených částech a nástrojích použité po celou dobu natáčení Harryho Pottera, včetně Obludného obludária, hřbitovu v Ohnivém Poháru, hodiny rodiny Weaslyů a dále. V aktuálním pozdravu produkci Relikvií Smrtí, Stuart práskl, že scéna smrti profesora Snapa se začala natáčet týden před tímto rozhovorem a konstatoval, že skutečně po brilantním výkonu co předvedl představitel Alan Rickman, brečel.

"Naposledy jsem plakal před několika dny, když jsme natáčeli smrt Severuse Snapea, kterého hraje Alan Rickman. Plakat v rákosí, kde jsme natáčeli, bylo trochu obtížné, ale Alan je vynikající herec a jeho postava měla mimořádně dobrou smrt. "

Myslím, že budu brečet jako želva...

Nejlepší mladé hvězdy ve filmu: Dan, Emma a Robert

19. února 2010 v 16:33 | Lillyanne (verky) |  HP filmy
Hned 3 "Potterovští herci" se dostali do ankety Nejlepší mladé hvězdy ve filmech. Vlastně jen dva opravdový potterovští herci, protože jak všichni víme Robert Pattinson v HP jako Cedric Diggory řekl sotva dvě smysluplné věty a jak přišel, hned umřel - mnohem více ho proslavila sága Stmívání, za kterou byl také nominován. Nicméně Dan je na krásném 6. místě a Emma obsadila 22. místo!

Tom potvrdil natáčení epilogu

18. února 2010 v 17:40 | Lillyanne (verky) |  Tom Felton
Tom Felton během rozhovoru s televizní stanicí MTV prozradil, že natáčení onoho kontroverzního epilogu je naplánováno a mělo by proběhnout na úplném konci natáčení se všemi původními herci (Dan, Emma, Rupert, Tom, Bonnie).
Co tom prozradil k natáčení epilogu...
"Jamie Christopher (první asistent režiséra) byl vždy nakloněný tomu udělat tuto poslední scénu, protože se jedná o takový smutný okamžik celé ságy. Postavy jsou o 19 let starší a všichni uvidíme, co se s nimi za tu dobu stalo a jak se změnili. Všichni se na to strašně těšíme. S Danem doufáme, že nebudeme vypadat na 60 let."
Připomínám, že původně měli v epilogu všechny zastupovat starší herci. Na druhou stranu, když si Tom, Rupert a Dan nechají narůst vousy a Emmě udělají nějaké ty vrásky tak to půjde.

Happy Birthday!

17. února 2010 v 18:12 | Lillyanne |  Já a blog
Dneska slaví své 2. narozeniny blog mojí kamarádky MS. Cullen - hsm-hp.blog.cz.

Milá MS. Cullen,
mnohé se změnilo, mnohé zůstalo. Z Ginny se stala Ash a z Ash MS. Cullen. Tvoje první krůčky jsem sledovala ještě jako Tvoje spolumajitelka tohoto blogu, potom jsi se osamostatnila a dneska už uháníš mílovými kroky kupředu a já se snažím držet krok. Kde jsou ty společné začátky... Docela se mi po nich stýská. Teď Ti ale přeji všechno nejlepší, hodně návštěvníků, milá a spolehlivá SB a v neposlední řadě spoustu nových článků a ať Ti to vydrží.
Dlouho jsem přemýšlela, čím Ti udělat radost, jak jsi sama psala, graficky jsi už zcela samostatná a tak mi tapeta na plochu přišla trošku málo. Snad jsem Ti tedy udělám radost alespoň tímto.Fénixův řád na Nově

17. února 2010 v 17:27 | Lillyanne (Priori-Incantatem) |  Bonnie Wright
Nova představila svoje plánované premiéry pro jaro 2010. Ze zahraničních filmů plánuje odvysílat např. Dannyho parťáci 3, Křižovatky smrti 3, Shrek 3 a také úspěšný kinohit roku 2007 Harry Potter a Fénixův řád. Boj o české vysílání mezi Primou a Novou protentokrát jak se zdá vyhrála Nova. Na první čtyři filmy totiž vlastní vysílací práva Prima. Slovenská "sestra" Novy Markíza, se zatím k možnosti uvést televizní premiéru páté potterovky nevyjádřila.

Kokrétní datum vysílání zatím není známo.EMS

15. února 2010 v 17:04 | Lillyanne |  Emma Watson
Emma Watson na svých stránkách aktualizovala zprávu o svém návratu na univerzitu Brown na jaře a také se zmínila o natáčení scén pro Relikvie Smrti v lednu 2010.
Emma nemá zatím natočené všechny scény pro poslední Potterovku. Začne natáčet další scény toto léto a to s D. Radcliffem, R. Grintem, B.Wright a T. Feltonem, bude to samotný epilog o 19 let později...
Ahoj všichni,
Jsem právě zpět z doby kdy jsem strávila čas natáčením pro Relikvie smrti v lednu. Je to absolutně skvělý být opět zpět a vidět všechny mé kamarády zase - a samozřejmě zpátky k učení! Mnohokrát děkuju za Vaši podporu a přání k mé kolekci People Tree, bylo to opravdu nervy drásající, ale já jsem ráda, že se to tak dobře přijalo a doufejme, že můžeme začít porovnávat.

S láskou Emma

Chris Columbus a jeho nový film

14. února 2010 v 10:14 | Lillyanne (PotterWeb) |  Zajímavosti
Chris Columbus, kterého fanoušci Harryho Pottera znají především pro režii prvních dvou filmů série HP, právě uvádí do kin nový film. Jeho poslední film Percy Jackson: Zloděj blesku vychází tento víkend v USA.
Mnoho lidí porovnává tento film s Harry Potterem, poukazujíce na několik podobností. Obzvlášť když se podíváte na některý z trailerů, které jsou zatím k dispozici. Následuje malý úryvek rozhovoru SreenStar s Chrisem osobně:

Otázka: Jak často jste sám sebe nachytal při natáčení Percyho Jacksona říkat větu: "Ne, tohle jsme dělali v Potterovi, nemůžeme to dělat znova." ?

Odpověď: "Ó ano, ano, ano. Do jisté míry, pokud jsem cítil, že tam jsou některé podobnosti -- protože lidé se mě na to často ptali -- jsem se je snažil z filmu odstranit. Nechtěl jsem opravdu žádné srovnávání, ale to srovnávání, pokud děláte ve fantasy žánru, je nevyhnutelné. Pokaždé, když jsem cítil jen trochu náznak pasti, snažil sem se jít rychle od ní."

OBSAH FILMU + FOTKY:

Relikvie Smrti v 3D

4. února 2010 v 18:25 | Lillyanne (PotterWeb) |  HP filmy
Server The Hollywood Reporter potvrdil zprávu, že obě části Relikvií smrti budou převedeny do 3D formátu. Při návštěvě kina si tak budeme moci vybrat mezi 3D verzí a klasickou verzí.

Lze očekávat, že v Česku 3D sály zaberou dabingové kopie a na kopie s titulkama zbydou standardní sály.Rozhovor v časopise ONE

2. února 2010 v 8:36 | Lillyanne (Priori-Incantatem) |  Rozhovory
Francouzský časopis One přinesl (vyjma dalších malých článků o HP) rozhovor s představiteli Tria - Danielem Radcliffem, Rupertem Grintem a Emmou Watsonz natáčení Relikvií Smrti.

Velmi zajímavé čtení o tom jak Daniel natáčel nahou scénu (!) a mnoho dalšího. Pozor! Obsahuje SPOILERY, přesto doporučuji přečíst!!!

Julie Walters o duelu s Belatrix

1. února 2010 v 10:56 | Lillyanne (PotterWeb) |  Rozhovory
Julie Walters (Molly Weasley) v nedávném rozhovoru o svém novém televizním projektu pohovořila i o své roli v Relikviích smrti:

"Opět se chystám se na natáčení Harryho Pottera. Paní Weasleyová toho má tentokrát hodně na práci. Zabiju totiž Bolatrix (Helen Bonham Carter). Navíc tady máme menší hůlkovou soutěž, nemůžu se dočkat. Bude smutné končit, protože všechny jsem je viděla vyrůstat. To ve vás zanechá stopy."