Leden 2010

Warner Bross koupí Leavesdenská studia

31. ledna 2010 v 14:54 | Lillyanne (HP world.blog) |  Novinky
Financial Times přišli se zprávou, že Warneři plánují koupit Leavesdenská studia v Hertfordshire, Anglie, která jsou domovem filmové Harry Potter série (zahrnující Relikvie smrti, které se právě natáčejí), za 100 milionů Eur, aby si tak vytvořili vlastní filmové studio mimo Spojené státy. V Leavesdenských studiích mají zatím pronajato pár budov.
Dříve Leavesdenská studia patřila firmě Rolls-Royce, která je užívala pro výrobu motorek a filmová aktivita zde byla zaznamenána v roce 1990.Koupě studií společností Warner Bros by měla mít i nějaké ty výhody pro nás fanoušky. Nejenom že plánují zrekonstruovat celou budovu studií a přilehlé akry pozemků, ale měla by být i otevřena nějaká ta část studií pro veřejnost, takže budou mít návštěvníci možnost naživo vidět rekvizity filmů, které zde byly natáčeny (Harry Potter série, Hvězdné války a Batman: Temný rytíř), včetně Potterovské Velké síně.

Tuto skutečnost však prostřednictvím Twitter účtu Warneři potvrdili:
"Fanoušci Harryho Pottera! WB dělá krok k získání a rozšíření Leavesdenských studií v Londýně - domově "Harry Potter" filmů!"

Emma na univerzitě

31. ledna 2010 v 14:51 | Lillyanne |  Emma Watson
Fotky Emmy jejého studia na univerzitě, bohužel ve špatné kvalitě.


Nové promo k HP7

27. ledna 2010 v 17:04 | Lillyanne |  HP filmy
Harry, Lenka, Ronald a Křiklan...

Stuart Draig nominován za HP6

26. ledna 2010 v 17:19 | Lillyanne (HP world.blog) |  Zajímavosti
Stuart Craig, architekt šesté potterovky, který v minulosti získal již tři Oskary a osm nominací na Oskara, je spolu s filmem Harry Potter a Princ Dvojí Krve nominován na americkou cenu Art Directors Guild. V kategorii Fantasy Film je kromě HP6 nominován i Avatar, Distrikt 9 a Star Trek.


Udělení cen proběhne 13. února 2010 v hotelu Beverly Hilton v LA.

Poděkování za pomoc na Haiti od JKR

24. ledna 2010 v 9:56 | Lillyanne |  JKR
O strašně katastrofě, kdy se celým ostrovem Haiti prohnala ničivá vlna, která zdevastovala vše co ji v stálo v cestě, jistě všichni víte. Po celém světě se konají nejrůznější charitativní sbírky na pomoc obětem této tragédie. Nemůže ani chybět Joanne Kathleen Rowlingová, spisovatelka slavného bestselleru Harry Potter.

Vlastnoručně napsala děkovný vzkaz všem kteří pomáhají na Haiti.

▼▼▼

Nový skladatel pro Relikvie Smrti

21. ledna 2010 v 19:06 | Lillyanne (HP world.blog) |  HP filmy
Portál Film Score Daily přinesl zprávu, že producenti filmu Harry Potter a Relikvie Smrti 1 podepsali smlouvu s hudebním skladatelem, jehož úkolem bude zkomponovat hudbu k předposlední potterovce. Navzdory obecným očekáváním to není John Williams, ale francouzský skladatel Alexandre Desplat.

Alexandre Desplat v minulosti spolupracoval s významnými světovými režiséry a složil hudbu k filmům jako Podivuhodný případ Benjamina Buttona, Zlatý kompas, Královna, Julie & Julia a Twilight Sága: Nový Měsíc. Zatím není jasné, zda bude komponovat hudbu i ke druhé části Relikvií Smrti.Interiew s Jessie Cave

19. ledna 2010 v 8:16 | Lillyanne (Priori-Incantatem) |  Rozhovory
Vydavatelství Scholastic uveřejnilo interiew s Jessie Cave (Levandule Brownová), ve kterém píše něco o tom, jak ji přijali fanoušci ve filmu Harry Potter a Prin Dvojí krve, jak se přizpůsobila životu v Leavesdenských studiích, o jejím přátelství s Emmou Watson a prozradila, koho vyjma Lenvandule by si ráda zahrála.

Dan a Emma o Relikviích

18. ledna 2010 v 14:33 | Lillyanne (verky) |  Rozhovory
Stránka Yahoo zveřejnila část svých rozhovorů z návštěvy na natáčení Relikvií Smrti, kde se povídali s Danem Radcliffem a Emmou Watson.

Oba potter-herci promluvili o loňském natáčení kempovacích scén v různých lesích. Emma poznamenala, jak se scenérie filmu liší od předchozích šesti, které se odehrávaly převážně v Bradavicích a Dan vysvětlil, jak Harry vyrostl mentálně i fyzicky, až do okamžiku, kdy začal být obezřetný vůči svým nejlepším přítelelům.

Rupert o svým povedených i nepovedených prázdninách

15. ledna 2010 v 17:55 | Lillyanne (PotterWeb) |  Rupert Grint
Jaká byla vaše nejlepší dovolená?
Vzpomínám na dovolenou, kterou jsme strávili jako celá rodina na Isle of Wight. Jsem nejstarší z pěti sourozenců, ale jen James (nyní 19) a Georgina (nyní 16) tam byli s námi. Měli jsme se skvěle a navíc tam pořád bylo co dělat. Po ránu jsme dělali hodně lumpáren, prozkoumávali jeskyně a pláže. Naší oblíbenou atrakcí byl zábavní park zvaný Blackgang Chine, který se nacházel ve Victorianském sídle (Victorian mansion). Byli tam duchové a skřeti a v sekci Divoký západ jsme se mohli projet malým vlakem. Nemohli byste si přát lepší dovolenou pro dítě.

A nejlepší hotel, ve kterém jste pobýval?
Každý rok, když herci z Harryho Pottera zavítají do New Yorku kvůli rozhovorům pro tisk apod., pobýváme v Essex House, v Art Deco hotelu přímo na Central Parku. Z mého pokoje byl skvělý výhled na něj. Poprvé, když jsme v něm pobývali, tak to bylo nedlouho po 11. září, takže to bylo trochu děsivé. Personál znám už za ta léta docela dobře a navíc je to dobré místo pro nakupování či návštěvu památek - tedy pokud nám to náš rozvrh dovolí. Pro nás je pak nejlepší součástí pokoje jednoznačně minibar:)

Rozhovor s dvojčaty Phelpsovými

13. ledna 2010 v 8:07 | Lillyanne (PotterWeb) |  Soutěže
Sourozenci James a Oliver Phelpsovi poskytli během natáčení Relikvií rozhovor pro server Kids Scholastic. V rozhovoru se zmiňují o postávách, které ztvárňují, o práci po boku starších herců či o jejich nejlepším HP filmu.


Můžete nám říct, jak jste se dostali k rolím v Harry Potterovi?
James: Náš kamarád viděl inzerát v novinách. Nikdy předtím jsme v ničem nehráli a máma pak jednou příšla k nám do pokoje a zeptala se: "Vám by se to líbilo? Jestli do toho chcete jít, tak jděte." To bylo někdy koncem školního roku a máma povídá: "Konkurz je naneštěstí ve středu, takže to zanemená, že budete muset vynechat ten den školu." A my jsme předstírali: "Bože, to ne."

Oliver: A tak jsme šli na konkurz. Byli tam zároveň i zájemci o jiné role. Bylo tam kolem tří tisíc lidí. Nikdy jsem neviděl pohromadě tolik lidí s brýlemi bez skel či něčím podobným. Děcka kolem nás chodily s jizvou na čele namalovanou rtěnkou.

James: Byla tam spousta lidí, kteří měli zkušenosti z hereckých škol a měli co nabídnout, jen mi jsme přišli s prázdnou. Neměli jsme na sobě ani stejné oblečení, my jsme nikdy nenosili stejné věci. A tak jsme rychle zaběhli přes ulici do nejbližšího obchodu a koupili si 2 stejné košile. Pak jsme čekali dvě a půl hodiny než jsme se dostali před castingovou porotu. Pak následovalo několik zkoušek, a to vše se událo před devíti lety.

Sníh komplikuje natáčení

12. ledna 2010 v 7:56 | Lillyanne (HP world.blog) |  Rozhovory
Skotské noviny Sunday Mail přinesly rozhovor s Danielem Radcliffem, který mluvil o natáčení kempovacích scén na pobřeží jezera Etive (Loch Etive) nedaleko Oban, o svém osobním vztahu ke kempování ao změně scenérie v první části Relikvií Smrti. Producent filmu David Barron se vyjádřil k aktuálním povětrnostním podmínkám a jejich vlivu na natáčení Relikvií Smrti.


Dan a Princ vyhráli

12. ledna 2010 v 7:53 | Lillyanne (verky) |  Fakta
Dan vyhrál cenu za nejlepšího herce a HP a Princ Dvojí krve cenu za nejlepší film.

Danielovi byla trochu zima, ale zajásal rychle: "Fantastické! A je to také dvojí cena, protože jsme vyhráli i film, " řekl.

"Pokaždé je to nečekané, protože konkurence je vždy veliká. Každému, kdo hlasoval chci za sebe a za celý tým z celého srdce poděkovat. Máme ještě několik měsíců práce a musím říci, že poslední dva filmy o Harrym Potterovi budou skvělý!"Severus Snape - 50. narozeniny

10. ledna 2010 v 9:48 | Lillyanne |  Zajímavosti
9. ledna 1960 se na předměstí jednoho města v severní Anglii, narodil čadonějce Eileen (rozené Prince) a mudlovi Tobiasovi první a jediný syn, kterého pojmenovali Severus.

Profesor Severus Snape, známý také jako Princ dvojí krve, by včera oslavoval 50. narozeniny (nebýt onoho drobného a nepříjemného detailu, že byl zavražděn).

Danielle Sambrock o natáčení HP7

9. ledna 2010 v 10:06 | Lillyanne (PotterWeb) |  Rozhovory
"Kdo je zatraceně Danielle Sambrook?" I tak by mohla vypadat vaše první reakce na toto jméno. Ne, nebojte, nemáte mezery ve vzdělání. Až do minulého týdne se jednalo o zcela neznámou osobu. Danielle to světa Harryho Pottera naskočila až v sedmičce a nemá ani vlastní postavu. Hraje totiž dablérku Bonnie Wright.

Danielle Sambrook je 21 let a do Relikviích smrti byla vybrána, aby hrála dablérku Bonnie Wright. V poskytnutém rozhovoru se zmínila o natáčení, ale i o setkání s Danem Radcliffem:

TOP5 pletacích vzorů

9. ledna 2010 v 10:02 | Lillyanne (HP world.blog) |  Zajímavosti

USA Today zveřejnil na svých stránkách zajimavý seznam TOP5 filmů a knih, které zanechali "ručně tkaný vzor".Jiným slovem uvádí seznam nejpečlivějších a nejpovedenějších výrobků ručního pletení.Je tedy jasné, že z Pottera to jednoznačně bude ruční pletení svetrů od Molly Weasleyové, které tak ráda dává svým dětem a i Harrymu každé Vánoce, dále to jsou nádherné kostýmy,ponožky od Dobbyho a mnoho dalšího.
  1. A Tale of Two cities (příběh Ch.Dickense)
  2. Série Harry Potter
  3. The Golden Compass
  4. Coraline
  5. Lost in Translation

Daniel a sedm Potterů

7. ledna 2010 v 17:32 | Lillyanne (verky) |  Zajímavosti
Nové číslo Empire magazine přineslo info ohledně natáčení Relikvií smrti. Jednostránkový článek obsahuje i komentář Daniela Radcliffa, který se výjadřil ke scéně "sedm Potterů".
Článek obsahuje i poznámku od Davida Yatese, který v minulém týdnu viděl při skládání scén první část Relikvií. Podle Davida je nesmírně zajímavé sledovat hlavní trio, jak si počíná mimo Bradavické pohodlí.

DANIEL: "Jedná se o nejsložitější sekvence, jaké jsme kdy natáčeli. Všichni se přeměňují do mě (v Harryho) a nikdo pořádně neví, co se bude dít. Já jsem oblečený jako kdokoliv jiný a ostatní se oblékají do stejných šatů jako mám já. A upřímně, je to docela matoucí."

Princ nominován na Oscara!

6. ledna 2010 v 17:20 | Lillyanne (HP world.blog) |  HP filmy
Fámy se potvrdily! Film Harry Potter a Princ dvojí krve je nominován na Oscara!
Bojuje o postup mezi nominace za vizuální efekty. V této kategorii je nominováno celkem 15 filmů, ze kterých bude porota ve čtvrtek 21. ledna 2010 vybírat semifinalisty.

Takže držme palce!

Emma mezi stem nejlépe oblékaných žen roku 2010

6. ledna 2010 v 8:46 | Lillyanne (PotterWeb) |  Emma Watson

Emma Watson byla serverem InStyle zařazena mezi 100 nejlépe oblékaných hvězd roku 2009.

Emma Watson získala uznání díky šatům, které měla na sobě během módní akce London Fashion Week. Server InStyle výběr odůvodnil následovně:

"Nemusíte se oblékat příliš slavnostně nebo si brát šaty neúměrné vašemu věku, když se procházíte po červeném koberci. Líbí se mi tyto šaty, které vypadají sexy a nedospěle zároveň."

Timothy Spall si nechal Červíčkovo ucho

5. ledna 2010 v 15:36 | Lillyanne (Priori-Incantatem) |  Ostatní herci
Dny Petra Pettigriewa jsou spočítaní už nejen v knize, ale i na natočeném materiálu do dvojdílného filmu Harry Potter a relikvie smrti. Herec Timothy Spall, který ztvárňuje Petra alias Červíčka dokončil všechny svoje poslední scény.Na potterovskou roli mu však nezůstanou jen vzpomínky z natáčení, filmy na DVD, ale i celkem netradiční suvenýr. Spall si z natáčení odnesl část svého kostýmu, umělé polouříznuté ucho, přičemž mu už prý vybral i místo, kde si ho vystaví. "Bude doma na poličce. Pravda je taková, že většina umělců se snaží získat nějaký suvenýr z každého projektu na kterém pracují."

Na rozdíl od několika sekund, které dostal z Princi dvojí krve, v Relůikviích smrti uvidíme Červíčka ve více a významnějších scénách.

JKR Skotkou desetiletí

5. ledna 2010 v 8:36 | Lillyanne (HP world.blog) |  JKR
Noviny The Scotsman zveřejnili žebříček deseti Skotek, které jistým způsobem ovlivnily končící desetiletí. Jak nikoho z nás nepřekvapí, celému žebříčku kraluje naše jedinečná J. K. Rowlingová (navzdory nepřehlédnutelnému skutečnosti, že je Angličanka!!!).

"Je těžké představit si mocnější ženu, která vzešla ze Skotska v uplynulé dekádě. V roce 2000 si JK Rowlingová vydáním čtvrté potterovky (která překonala všechny žebříčky prodejnosti literatury jako v UK, tak v USA) upevňovala svou pozici celosvětově nejoblíbenější dětské autorky.
V roce 2007 ji časopis Forbes označil jako 48. nejvlivnější celebritu na světě, a to nejen pro její obrovský vliv na čtenářskou gramotnost dětí, ale i pro její filantropické práci.
Její charitativní nadace Volant poskytuje finanční prostředky znevýhodněným dětem a financuje výzkum roztroušené sklerózy. JKR je zvučnou prezidentkou organizace Rodiny s jedním rodičem a má za sebou úspěšnou kampaň na změnu legislativy ohledně používání klecových postýlek pro sirotky v Rumunsku.Ať přiloží ruku k čemukoli, JKR dokázala, že je schopna dosáhnout reálné změny v globálním měřítku. "

Bonnin nový film

4. ledna 2010 v 14:33 | Lillyanne (verky) |  Bonnie Wright
Bonnie Wright se objeví v krátkém filmu Sweat (Pot), který bude součástí celovečerního filmu Zeměpis nešťastných srdcí (Geography of the Hapless Hearts).
Alexandra Billingtonová, scenáristka a producentka filmu, poskytla bližší informace o úloze Bonnie.

"Krátký film Sweat se odehrává v Londýně. Bonnie v něm ztvárňuje hlavní hrdinku Miu - svobodomyslně mladou ženou, která však má v sobě dostatečnou hloubku pro to, aby přitahovala intenzivnější a introvertnejšiu postavu Jamieho, kterého hraje Matthew McNulty.
Natáčení probíhalo fantasticky hladce. Bonnie pracovala jako zkušená profesionálka a spolupráce s ní byla velmi radostným zážitkem.
"

Filmování proběhlo začátkem měsíce a je ukončeno. Film by měl do (britských) kin dorazit v květnu 2010.

HP7 - spoiler

4. ledna 2010 v 14:31 | Lillyanne (Mamlasek) |  HP filmy
Na stránce Oclumencia.com.br byly zveřejněny nové informace o filmu Harry Potter a Relikvie Smrti, Část II. Ze zdrojů blízkých filmovým studiím vyplývá, že poslední film série o Harrym Potterovi se z velké části bude držet knižní předlohy, kterou do scénáře pečlivě zakomponoval Steve Kloves. Tvůrčí tým si však neodpustil ani několik změn, které prý budou ve filmu lépe fungovat.

Pozor! Obsahuje spoiler!

Expecto Patronum 2010 - 1. kolo (zadání)

3. ledna 2010 v 19:04 | Lillyanne |  Soutěže
Přihlásili se:
Bella B.L. (web)
°_BoNiTkA_° (web)
BonnieBells (web)
Carol (web)
Hermi (web)
♥♥Hermionka♥♥ (web)
Kayluska06 (web)
{Mrs} Hermiona (web)
MS. Cullen (web)
The LeMoNkA (web)

Některé z Vás znám z minula, jiní jste noví, přesto Vám všem přeji hodně štěstí. Začala jsem něčín jednodužším, vědomostní otázky. Možná něco nebudete vědět, ale nepropadejte panice, vše najdete tady na blogu.

Vaše Lillyanne