Září 2009

Festival fantazie Speciál

30. září 2009 v 18:30 | Lillyanne
Festival fantazie Speciál se letos koná v termínu 27.10.-1.11., tedy od úterka do neděle a skrývá v sobě státní svátek 28.10., který letos připadl na středu.

Podzimní speciál sestává z toho nejlepšího, co nabídl letní con.Festival fantazie Speciál neboli jednoduše FFS se tradičně koná v Chotěboři, malebném městečku nedaleko Havlíčkova Brodu. Doprava sem je jednoduchá - ať už zvolíte vlak, autobus nebo automobil, do Chotěboře je odevšud blízko. Můžete využít i systém organizované dopravy, která je k nalezení na stránkách Amberu.

Program celého festivalu, jak už bylo řečeno, se koná od úterý 27.10. do neděle 1.11.2009. Kromě tradičních linií jako jsou Star Wars, TREKFest, SlayerCon, ViragoFest, AmCon, SeriesCon nebo třeba Maelstrom a HistoryCon budou k dispozici PC herny a Wii, DDR a konzolovky, k občerstvení vás pozve čajovna, HoFFpůdka, buFFet a bar Velký Voči. K vidění bude i velká nabídka filmů promítaných v kině.

Linie Harryho Pottera se bude konat první tři dny festivalu, tedy 27.-29.10. A co bude na programu? O šestém filmu, jeho tvůrcích, výkonech herců, režiséra, scénáristy i skladatele si s vámi v několika přednáškách popovídá Milan "movie" Klíma, který účastníky vyzval mj. i na přátelskou "hádací" besedu. K vidění bude i blok zábavných videí, který má s každým ročníkem čím dál větší úspěch - a není se čemu divit. Blok zábavných videí je pořad pouze pro ty s velmi odolnou bránicí. Promítat se bude kromě posledních tří filmů i Henry Proper z dílny Wadných bratrů a jako novinka také Muzikál Very Potter z dílny amerických fanoušků. Budete mít možnost vytvořit si vlastní RPG postavu, dozvíte se více o projektu HOCZ a dvojice Wilda a Tracy, naši věrní fanoušci, si pro vás připraviil přednášku Knihy vs. filmy, která vás provede nesrovnalostmi v mudlovském a kouzelnickém světě v podání kouzelnice Rowlingové a mudlovských režisérů.

Harmonogram programu bude vyvěšen v nejbližších dnech, sledujte proto pozorně novinky na webu věnovanému Festivalu fantazie.

Matt a Evanna o natáčení

29. září 2009 v 17:39 | Lillyanne |  HP filmy
Matt si pochvaloval průběh natáčení a Evanna prozradila, že natáčení Relikvií je zhruba v polovině a velkolepá bitva má teprve přijít na řadu.

Co Evanna prozradila o natáčení:

"Velké události teprve přijdou. A to se mi líbí, protože kdyby se všechno udělalo hned na začátku, nebylo by to pak takové vyvrcholení. Takhle se všichni udržují v napětí až do konce."


Některé indície napovídají, že natáčení by mělo začít v průběhu října a mělo by se jednat o natáčení první z dramatických scén: Malfoyův statek. Na place se má objevit Ralph Fiennes (Voldemort) i Jason Isaacs (Lucius).


O blogu a jeho dalším vývoji

29. září 2009 v 17:38 | Lillyanne |  Já a blog
Asi si nešlo nevšimnout dlouhé přestávky u tohoto blogu. Myslím, že byla potřebná a prospěla.

Od této chvíle se na blogu budou zveřejňovat převážně jen ty nejdůležitější fakta, takový přehled + nějaké drobnosti navíc. Žádné drby, fotky z letišť a podobně.

Pro SB: Doufám, že jste na mě nezanevřeli a budete mě něvštěvovat i nadále, pokud ne, prosím napište, ať to vím a nemusím vás vyškrtávat, protože se tu neukážete jak je rok dlouhý.

Vaše Lillyanne