FILMY

15. února 2009 v 9:19 | Lillyanne |  FILMY

 


Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 18. února 2010 v 23:28 | Reagovat

Máš tu hodně novinek ohledně Harryho Pottera (jeden z mých oblíbených, jak knihy, tak filmy). Navíc máš příjemný vzhled stránek, těší mě, když přijdu na stránky, ze kterých mě nepálí po chvíli oči a kde si můžu prohlídnout víc obrázků a přečíst víc článků.
Malá poznámka ke Stmívání - jasně že se nemusí líbit každému. Když to vezmu kriticky, tak kniha je napsaná opravdu jednoduše, Rowlingová má svět daleko pestřejší a propletenější, dává víc prostoru malým, mladým, dospělým (střední věk i starší věk). Navíc v knihách Rowlingové není nikdo ani úplně dobrý, ani zlý - i dokonalý Brumbál měl svoje stinná místa a období v životě, kam se nerad vracel. (Možná proto se snažil být tolik tolerantní k druhým, protože věděl, jak lehce se může selhat.)
Stmívání je proti tomu záležitost určité skupiny lidí, nebo spíše dvou hlavních skupin (upíři a vlkodlaci) a několika vedlejších osob kolem okolo. Ale má něco, co se nedá definovat, je to spíš srdcová záležitost. Asi taková ta touha po ideálním klukovi se třepotá v každé holce i každé ženské, a tenhle upírek vlastně může být ideální, protože není živý. Živý Jacob proti Edwardovi má naopak spoustu chyb, je zbrklý, výbušný, hůř zvladatelný - prostě lidský. Takže Stmívání beru spíš jako romantiku než nějaký horor, jak to někdo označuje.
(Teda, aspoň z tvého komentáře jsem pochopila, že se ti kniha moc nelíbila.)
P.S. díky za komentář! 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama