Famfrpál

25. srpna 2007 v 16:49 | Lillyanne |  Fakta
Pravidla a nejen to.

Míče Camrál
Míč má rudou barvu slouží k tomu, aby ho střelci prohodili jednou z brankových tyčí. Dříve byly Camrály s úchytkou a byly to první míče v historii famfrpálu.
Zlatonka
Zlatonka je třpytivě zlatá se stříbrnými křídly. Zlatonka je náhražkou ptáčka jménem Zlatonoska. Protože Zlatonoska byla velice křehká, byla vždy při chycení rozmáčknuta.Jeden vědec tak vynalezl míček, velikosti vlašského oříšku, jménem Zlatonka. Zlatonoska se mezi tím stala ohroženým druhem, chráněným ministerstvem kouzel. Zlatonka má ty samé vlastnosti jako Zlatonoska. Zlatonku chytají chytači. Tím jeho tým získává 150 bodů a zápas skončí. Zlatonku jde těžko najít.
Potlouky
Potlouky jsou černé jako uhel. Potlouky mají za úkol znepříjemnit hru. Snaží se shodit vžy nejbližšího hráče z koštěte.Na odrážení potlouků slouží Odrážeči (viz.níže) Jejich starý název je Krváky.
Hráči
Celý tým Famfrpálu se skládá ze sedmi hráčů.
Brankář (1)
Brankář brání Střelcům, aby prohodili camrál brankovými tyčemi.
Chytač (1)
Jeho úkol je jasný chytit Zlatonku dříve než soupeř a tím ukončí hru. Tento úkol mají nejlehčí a nejrychlejší hráči z celého mužstva. Chytači by měli mít dobrou stabilitu na koštěti a dobrý zrak. Chytači jsou nejčastější oběti potlouků.
Odrážeči (2)
Mají za úkol odrazit potlouky mířící na spoluhráče a odrazit je na protihráče(nejčastěji aby jim zabránili v útoku). K tomu jim slouží dřevěná pálka.Odráči by měli mít velkou sílu a rovnováhu na koštěti.
Střelci (3)
Střelci jsou nejstarší úkoly v historii Famfrpálu, poněvadž dříve v dávných dobách se hrálo jen na střílení branek. Do brankoviště smí vletět jen ten Střelec, který nese camrál. Prohozením Camrálu obručí čímž získává tým 10 bodů.

Pravidla
Hra se hraje ve vzduchu na košťatech. Hřiště vypadá tak,že na každé soupeřící straně jsou 3 sloupy a na každé z nich obruč. Tři střelci se snaží dát camrálem gól. Ten padne tehdy,proletí-li camrál jednou ze 3 soupeřových obručí. Za každý gól je 10 bodů. Obruče střeží brankář. Dva odrážeči na každé straně odrážejí Potlouky od svého družstva. Sedmý a nejdůležitější hráč hry je chytač. Za chycení zlatonky je 150 bodů. V tu chvíli zápas končí. Neplatí ale, že když chytač chytí zlatonku, jeho tým vyhraje.
 


Komentáře

1 Cissa Cissa | 17. prosince 2008 v 21:07 | Reagovat

jenom je mi divné že když byl brankář Wood tak neměl žádnou helmu ani chrániče(myslím:-))ale jak de na věc Ron tak  bude mít veškeré vybavení.ale možná se mýlím..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama